karate w ostrowcuStrona główna  |  Kontakt  |  Video  |  O klubie  |  Karate Tsunami

Zawartość witryny

Karate Ostrowiec


Kronika klubu

I.                     Ostrowiec

Klub Karate Tsunami powstał w Ostrowcu św. w 1993 roku. Pierwsze zapisy odbyły się 14 września w Liceum im. St. Staszica. Tym samym był to pierwszy klub karate w Ostrowcu.

Liczba ćwiczących szybko osiągnęła 50 osób, tym samym stało się konieczne zorganizowanie drugiej sekcji. Ta powstała w grudniu tego samego roku w ODS Malwa na os. Stawki.

W kolejnym roku powstały kolejne dwie sekcje i tym samym mieliśmy cztery (a okresowo nawet pięć) sekcji tsunami w Ostrowcu. Tak było do 1999 roku.

W kolejnych latach bywało różnie, np. na początku XXI – go wieku zaczęliśmy się specjalizować w nauczaniu małych dzieci, a tym samym pozostawiliśmy tylko jedną grupę ogólnodostępną dla wszystkich.

W 2004 – 2005 roku mieliśmy mały epizod będący odstępstwem od tych założeń: zorganizowaliśmy klub, mający kilka sekcji dla dorosłych i kilkanaście dla dzieci – w sumie ponad 400 osób, co oznacza, że był to największy klub w Ostrowcu.

Poza tym epizodem trwale specjalizowaliśmy się w nauczaniu dzieci.

Ta sytuacja trwała do 2010 roku, kiedy to główny instruktor Grzegorz Pietrzyk wycofał się z powszechnego nauczania, pozostawiając sobie jedną sekcję.

W ten sposób rozpoczęła się nowa era Tsunami w Ostrowcu, bo sekcja ta z założenia miała być mała ale skupiające ludzi, którym zależy na osiągnięciu konkretnych postępów w nauce. Nie zawsze się to udawało ale robimy wszystko, by tak właśnie było.

Obecnie prowadzimy nauczanie w niewielkiej, kameralnej grupie, w której wg założeń instruktor ma mieć dobry kontakt z uczniami.

Pod klub w Ostrowcu podlegały od początku jego istnienia sekcje w innych regionach województwa wówczas kieleckiego, a także sekcje poza tym województwem. W sumie w szczytowym momencie mieliśmy pod sobą sekcje od Radomia do Rzeszowa, z założeniem, że nie wszystkie podlegały organizacyjnie pod nasz klub, ale korzystały z naszej opieki szkoleniowej, a nasi instruktorzy dojeżdżali tam na wizytację i egzaminy (w tym 7 sekcji w Radomiu i 5 w Lublinie).

II.                   Starachowice

Pierwszą sekcję w Starachowicach założył były komandos Grzegorz L. a potem przejął ją klub w Ostrowcu. Tsunami miało w Starachowicach na początku 2 sekcje, a potem przez wiele lat jedną. Zakończyliśmy treningi w Starachowicach w 2008 roku.

III.                  Radom

Sekcja w Radomiu została zorganizowana w 1995 roku, początkowo przez dwa lata działała w Hubalu, potem w „plastyku”, a potem w innych miejscach. Sekcje te były pierwotnie prowadzone przez instruktora z Ostrowca, potem dojeżdżał tam instruktor ze Starachowic, aż w końcu sekcje doczekały się własnych, miejscowych instruktorów.  W latach 2006 – 2010 mieliśmy tam 7  sekcji, ale w 2010 zostały wszystkie zamknięte.
                   Karate Ostrowiec, Karate w Ostrowcu   

Nasze zaprzyjaźnione strony:

Karate - Stowarzyszenie Bez Pardonu Ostrowiec

Karate Ostrowiec Serwis

Polska Federacja Karate do Tsunami Bydgoszcz

Klub Karate Tsunami Ostrowiec Św.

Jesteśmy też na facebooku:

1. Facebook karate tsunami

2. Facebook karate w Ostrowcu Św

Karate

Trening karate

Trening karate według systemu tsunami służy zarówno do podnoszenia własnej kondycji i sprawności fizycznej, jak i do nauki skutecznej sztuki walki.

więcej...

Tsunami a inne style

dla rodziców

Dlaczego wybrać tsunami?  Zapisując sie na treningi ludzie rzadko zastanawiają się, jaki wybrać styl.

 

więcej...

Zaprzyjaźnione strony

Sprężarki Pompy Zawory Osuszacze

 

Sprężarki śrubowe, tłokowe, części do sprężarek

Filtry powietrza, filtry oleju, separatory oleju do sprężarek powietrza, konkurencyjne ceny.

Kompletna oferta na pompy perystaltyczne, zatapialne, napowietrzanie, z pierścieniem wodnym

więcej...

EcoFilter.pl

 

Kompletna oferta dla przemysłu i producentów urządzeń, sprężarki śrubowe, zawory spustowe, separatory oleju i wody z kondensatu, akcesoria i części, łopatki grafitowe Becker, Rietschle, filtry powietrza, filtry i separatory oleju

 

Filtry sprężonego powietrza, wkłady filtracyjne, filtry zewnętrzne, patrony, filtry ze stali nierdzewnej, filtry papierowe, filtry poliestrowe, filtry filtracyjne, wkład filtracyjny do obudowy zewnętrznej, filtry próżniowe, filtry ciśnieniowe

więcej...

Biblioteka Narodowa

Strona, na które j można zapoznać się z wydanymi  w przeszłości i aktualnie wydawanymi publikacjami.

 

Polska Federacja Karate-do Tsunami

To strona naszej federacji.

 

Filmy karate - ranking

Najlepsze filmy o karate...?

 

Filmy Bruce Lee

Filmografia mistrza Bruce Lee

Jesteśmy  też w Googlach

Jak zostać instruktorem ?

Kurs instruktora survivalu

Kursy instruktorskie stacjonarne i online

 

opracowanie i treść ©2016 - Grzegorz Pietrzyk

 

O'hara z Ostrowca, czyli nasza reklama

Tsunami, sztuka walki i styl życia

Pierwszy pokaz

Komfort